| ChristianAthletikتايلور a întrebat:

Am si eu mai multe probleme cu windows xp professional.Cand vreau sa intru dupa cateva momente imi apare meniu acela cu safe mode start windows normmaly etc. Dupa ce apas oricare dintre ele se incarca poza aceea si dupa se restarteaza, se restarteaza, mai pe scurt nu merge.Am incercat si cu f8 am apasat a intrat dar nimic. Vreau urgent niste solutii in afara de reintalare ca am cautat peste tot si nu am gasit.Si va rog nu-mi mai luati in batjocura numele.Multumesc frumos.

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Intra prima data in safe mode, lasa-l sa se incarce asa apoi da-i un restart normal! daca nici asa nu vrea, intra in bios si da load safe defaults, salvezi si vezi apoi cum se comporta! se poate sa fie bushit windows-ul deja si sa trebuiasca reinstalat daca nu vei reusi cum am spus mai sus! bafta!

| Gizăz a răspuns:

Cred că e de la hard. Intră în BIOS și schimbă la SATA compatibilty mode în Enhanced sau Compatible, opusul la orice ai deja. Acum poate merge.

| gki1980 a răspuns:

Salut. probabil s-au sters niste fisiere de sistem (ori de la vreun virus, ori de la antivirusul pe care il ai si care vede unele fisiere ca pe virusi, asa cum face Nod32).ce e de facut?! deschizi windows in safe mode si cauti in My computer recovery center. de acolo vei putea restaura ultimul backup facut (de tine sau de sistem. daca te-am ajutat, ma bucur si te-as ruga, daca se poate, sa-mi dai un votbig grin seara faina sa ai.

| Danette8248 a răspuns:

A cazut sistemul de operare asa mi s-a intamplat si mie reistaleazati windosul