| emmalovegood a întrebat:

Am și eu o întrebare.Am comandat de pe un site,însa m-am răzgândit, nu mai vreau produsul.Ca să anulez comanda trebuie să sun la un număr de telefon,să completez un formular și nu vreau asta,oricum cred ca e deja prea târziu pentru anulare.Pot pur și simplu să nu îi răspund curierului,și o să îl trimită înapoi?(Apropo, sunt nou și nu știu ce categorie să aleg)

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ai aceasta posibilitate cum ai zis sa numai raspunzi.
dar nu uita un lucru pe viitor fii sigura ca ceea ce comanzi este ce trebuie pentru tine, si ridica acel colet
societatea care ti-a trimis coletul pierde transportul, deci nu e o practica fair play!

| emmalovegood explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc,am rezolvat și am returnat, și am uitat să precizez in mesaj ca nu se mai putea face anulare în momentul acela.

| Simpatic a răspuns (pentru emmalovegood):

Nu ai pentru ce! zi buna

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti sa nu-i raspunzi curierului, dar ai pagubit firma respectiva de 2 transporturi, pe care ei le platesc si asta nu este corect.
Mai bine ia-ti comanda, plateste-o si revinde-o!
Iar pe viitor, inainte sa faci comenzi gandeste de 100 de ori daca vrei acel produs, fiindca razganditul asta iti poate aduce numai dureri de cap.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți, dar corect e sa iei coletul și să faci retur

| TheGentleman a răspuns:

Cel mai simplu este să rogi curierul să facă retur. Dacă cei de la magazin au predat curierului nu au cum să mai anuleze. Sună totuși din bun simț de dimineață la firma de curierat să nu piardă timp curierul pe drum degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca poti dar de ce nu alegi calea corecta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degrabă ai face retur decât să pui curierul pe drumuri degeaba.