| ingeras_5045 a întrebat:

Am si eu o mica problema la mate ...ma ajutati va rog.winking
fie abc un triunghi dreptunghic in a. perpendiculara in b pe dreapta bc intersecteaza perpendiculara pe mijlocul segmentuleui ab in, iar perpendiculara in c pe dreapta bc intersecteaza perpendiculara pe mijlocul segmentului ac in f. demonstarti ca punctele e, a, f sunt coliniare. help my ...plz!

1 răspuns:
| Blackyuu a răspuns:

Te-aș ajuta dar nu pot din 2 motive! 1. Nu avem voie sa facem teme. 2. Nu știu mate! laughing)