| EllaEva a întrebat:

Am si eu o problema de o saptamana am cumparat un HTC senzation cu abonament complet 1500 de la vodafone si cu 1GBtrafic. In prima zi am descarcat cateva jocuri si 2 aplicatii seara verific la *123# sa vad daca nu am cost ( aplicatiile si jocurile erau gratuite ) raman uimita 7785kbtrafic 425min in retea si 4min nationale SUBLINIEZ - in acea zi vorbisem doar 5 min dar eram consinsa ca este o eroare de la ei. Nu ma gandeam ca se consuma atata trafic pentru cateva jocuri si aplicatii. A doua zi verific iar la *123# acum insa aveam 1785025kb trafic 1495min in retea si 250nationale. In acea zi nu am accesat ineterntul doar m-am jucat pe jocurile descarcate si seara am stat circa 2-3min pe mess ( sa verific daca o prietena nu este ON sa o rog sa isi deschida telefonul sa o sun. in fine ) A doua zi aveam 775965 trafic si cost suplimentar 7 euro. Mai trece o zi ( nu am imi acesat nimic! doar am vorbit la telefon cu o ruda care pleca in Gremania dar inca era in tara cand am vorbit cu ea ) seara cost suplimentar 18euro. Am inchis orce conecxiune lasand telefonul pe modul avion. Astazi dimineata eram in bucatarie si asteptand sa se incalzeasca apa pentru capucino varific din nou traficul ( din plictiseala fiind sigura ca a ramas la 18! aveam de gand sa merg maine la reprezentanta ca nu sunt in oras pana maine sunt la munte ) Raman stupefiata cand vad cost 62euro! Ajutati-ma cum se explica? de unde s-ar fi facut? Cum am vazut costul m-am dus direct la laptop sa intru pe TPU sa cer sfatul vostru. Astazi o sa urmaresc raspunsurile voastre daca ma puteti ajuta va rog lasat id va dau add sa spun pe lung tot! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| caian a răspuns:

Buna si eu am iphone si mi s-a intamplat la fel. am intrerupt orice conexiune si am mers la cosmote. mergi si tu si discuta cu cei de acolo. totul o sa fie bine bafta! fundita? big grin