| anonim_4396 a întrebat:

Am tema la engleza un esu de opinie "english is the only foreign language worth learning". Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Sorry, nu. sunt la fel de amnezica la engleza ca si tine big grin

| J7anine a răspuns:

In primul rand English se scrie intotdeauna cu litera mare. happy

| J7anine a răspuns:

Pentru un eseu e suficient sa comunici cateva idei personale: de ce ti se pare tie important sa inveti o limba straina, ce rol are limba engleza pentru comunicarea in orice domeniu intre diferite popoare, si daca esti sau nu de acord ca engleza e singura limba straina care merita invatata. vii cu argumente pentru opinia exprimata si gata. poti da exemple personale, cand ai fost pus in situatia de a folosi o limba straina, poate in vreo excursie ai cunoscut straini/vei calatori la un moment dat in alte tari, sau vreun strain te-a intrebat ceva pe strada. un argument contra ar fi ca de fapt cea mai vorbita limba din lume nu e engleza ci chineza, evident din cauza populatiei numeroase. daca ai nevoie de corectura pentru eseu, scrie-mi mesaj privat. succes!