| AdelaAdela a întrebat:

Am un aparat foto digital BENQ si nu stiu ce am facut si am blocat camera si nu se mai deschid nici alea care protejeaza camera aia! Si m-am uitat pe certificatul de cumparare si a expirat garantie ce sa fac?
Unde l-as putea duce, ce as putea sa fac? Va rog mult mult sa ma ajutati! Ofer orice!

3 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

In mod normal poti sa il duci la un service sa te interesezi cat costa sa il repare (cateodata nu se merita reparatul deoarece pretul o sa ajunga aproximativ la cat costa un aparat nou)

Cel mai simplu sa afli de un sevice este sa mergi(sau sa suni) la magazinul de unde l-ai cumparat si sa intrebi acolo la ce service trimit ei aparatele si daca accepta si aparate iesite din garantie SAU daca nu cumva stiu ei vreun sevice unde poti duce aparatul.
Cam oriunde il duci o sa iti ia si o taxa numa pe verificat/diagnostic.

Sper ca te ajuta ce ti-am scris

| a1doru a răspuns:

Verifica intai daca nu are bateria descarcata.

| Weeedha a răspuns:

Din cate stie un utilizator vechi BenQ (eu) tot ce se defectaza, nu se mai repara decat foarte greu. bad luck!