| MarinasChristy a întrebat:

Am un laptop cumparat recent de la eMAG si as dori sa ii pun un ssd in loc de hard disk, cum trebuie sa procedez pentru a nu pierde garantia?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aflii la care service apartii pentru reparatii in garantie si acolo ti-l monteaza si-l sigileaza din nou, facand mentiunea in certificatul de garantie. Manopera va trebui s-o achiti.

| Hammurabi a răspuns:

Am avut o situatie similara. Capacul din spate de la HDD nu e sigilat si daca schimbi HDD-ul cu un SSD nu pierzi decat garantia HDD-ului pe care il schimbi nu si a laptop-ului. Totusi e bine de intrebat si la firma de la care ai cumparat. Nu toate firmele au aceeas politica.