| UnulSimplu312 a întrebat:

Hei TPU tocmai ce mi am cumparat un laptop de pe eMAG. Am incercat sa bag windows-ul pe el dar nu imi arata nici un hard disk pe care sa-l pot instala ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Dacă e procesor Intel de gen 11 atunci trebuie sa pui pe stick-ul cu Windows și driver pentru ssd. Caută pe YouTube Intel gen 11 ssd driver și o să vezi cum se face.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate a fost la pret redus (cu costul discului care n-a mai fost montat in el). big grin

| Wr3nch a răspuns:

Ce model de laptop si ce Windows?

| UnulSimplu312 explică (pentru Wr3nch):

Asus vivobook 14 I3 gen 11. Windows 10

| 4ndr33y a răspuns:

Stii sa intri in BIOS/UEFI? Acolo iti arata daca ai mediu de stocare, RAM, Procesor, etc.
In functie de modul in care e BIOSul Uefi sau CSM, trebuie sa instalezi ai o imagine corespunzatoare a windowsului.
Tu n-ai preietenul ala care se pricepe? Acum e momentul sa il chemi!