| GARCEA a întrebat:

Am un laptop hp530 merge foarte incet stie careva cum por remedia problema?

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu spui ce sistem de operare ai, cata memorie ram... poate fi din cauza ca hd s-a incarcat prea mult, virusi...

| Maariiaa a răspuns:

Buna! Poate fii de vina memoria lui. Daca mai ai garantie la el du-te su intreaba acolo si spune-le de problema, sau daca nu mai ai garantie cheama un SPECIALIST in asa ceva. Solutia sa ti-o spun nu o pot stii. Un specialist chemat la fata locului iti va rezolva. Poate fii laptop-ul asa, cu o capacitate si memorie mica.Succes!

Numai bine si sper ca te-am ajutat!

| Blue_2910 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze: poate folosesti programe care necesita mai multe resurse decat ofera laptop-ul (de exemplu poate memoria ram e prea mica pentru a procesa la timp toate comenzile), poate hardisk-ul e plin si ceea ce ai pe el ocupa si spatiul de care are nevoie sistemul de operare ca sa se desfasoare normal, poate ti s-a umplut de praf si nu se mai raceste cum trebuie si-atunci unele componente nu lucreaza la puterea normala sau poate ai un virus. Ai putea sa cauti ceva indicii si pe google sau daca vrei sa rezolvi mai repede problema mergi la un service cu laptopul.