| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop HP530, care, se inchide singur, nu mai detecteaza bateria, si trebuie sa il tin mereu conectat la priza. Am un amic cu acelasi model de laptop, si aceeasi problema, insa nici el nu stie ce are.
Ce probleme ar avea, si ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Daca e in garantie du-l in service.
Nu are neaparat legatura cu bateria, vezi daca e fierbinte cand se inchide, poate fi din supraincalzire (din cauza de praf sau suprasolicitare).
Bafta

5 răspunsuri:
| KingCobra a răspuns:

Probabil s-a stricat bateria, daca nu baga windowsul.

| anonim_4396 explică (pentru KingCobra):

E windows vista original. Se poate instala alt windows?

| KingCobra a răspuns (pentru anonim_4396):

Da se poate dar daca nu te pricepi cauta un specialist, poti sa intrebi pe cineva de la un magazin de PC, eu am instalat windowsu si din greseala am facut 2 PC intr-unu. big grin

| anonim_4396 explică (pentru KingCobra):

Foarte tare chestia cu 2 pc in 1 laughing Mersi mult pentru sfat happy

| KingCobra a răspuns (pentru anonim_4396):

Defat il partajeaza in douahappy