| Hirtan_Viorel_1983 a întrebat:

Am un laptop LENOVO g550 procesor INTEL CELERON 2, 20 Ghz, RAM 2GB si cu o memorie de 464 G din care 148 alocat discului C pentru windows, cumparat in Italia in 2011 iar la acel moment mi sau instalat windows7 cu licenta cu tot ce imi trebuie.De la inceputul anului a inceput sa imi ruleze mai greu si m-am decis sa-mi reinstalez windows-ul(tot 7).Dar dupa instalare am inceput sa am probleme in sensul ca dupa 3 pagini deschise de internet procesorul imi merge la 100%. Folosesc google chrome. Tin sa precizez ca mi-am instalat Advanced sistem care, smart defraq de la iobit dar nici o schimbare. cine ma poate ajuta sa rezolv problema? sau cum se poate rezolva? Vreau sa spun ca atunci cind deschid task manager-ul am 68 de processes deschise si o gramada services iar la applications am doar google si skype

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce e aia "o memorie de 464 G"? Aia nu e memorie, e hard disk. Of, of! L-ai curatat vreodata de praf de cand il ai? Se incinge procesorul, de aia merge greu! Du-l la un service sa-ti faca o curatire.

| njohn a răspuns:

Ai antivirus,