| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut la cineva ca in browserul lui de internet pe pagina de google( ce de la inceput www.google.ro) si-a pus el o poza.
Ma refer ca in poza aia era si caseta aia dezt de cautare google.
Deci era pagina www.google.ro dar cu un alt fundal.
Cum pot sa fac si eu la fel?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai vazut mai demult! Acum nu mai merge sa customizezi pagina principala din Google.
Imaginile de fundal nu vor mai fi disponibile pentru Google.

Imaginile de fundal de pe pagina de pornire Google ofereau utilizatorilor posibilitatea de a selecta imagini care să se afişeze în locul interfeţei clasice, minimaliste. Întrucât ne concentrăm eforturile pe crearea unei pagini ''Căutare Google'' mai unitară pentru toţi utilizatorii, nu vom putea oferi această personalizare.

Când se va renunţa la această funcţie?
Începând din 16 octombrie 2012, nu veţi mai putea selecta o imagine nouă ca imagine de fundal. Imaginea selectată în prezent se va afişa în continuare pe pagina de pornire Google până la 16 noiembrie 2012, când serviciul va fi dezactivat pentru toţi utilizatorii.
Sper ca ai inteles! Nu se mai poate customiza. Bafta!