| Vântulalb a întrebat:

Am vazut o stire dimineata. Tot mai multe masini electrice se regasesc la vanzare pe site-urile de vanzari.
Cum nu au multi ani de cand au intrat in circulatie (deci nu e vorba de inlocuire), cum tendinta este spre masini electrice, intreb: de ce renunta oamenii la masinile electrice?

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Https://electromobilitate.com/......-am-gasit/ ai aici mai multe păreri

| Vântulalb explică (pentru ReddY25):

Ce tampenie! "numărul stațiilor de încărcare nu a crescut proporțional cu vânzările de mașini." Asta ar trebui sa fie la km de drumuri, nu la numarul de masini. Ca daca toate statiile ar fi in Bucuresti, nu faci nimic cu masina. Asta daca nu vrei sa incarci acasa si sa te coste binisor.
„păi ce vrei dom`ne de banii ăștia" (mecanic). Zau? Cui i se par ieftine?
"Știu, mulți nu veți fi de acord, însă lucrurile astea nu se spun de către Youtube-rii consacrați, se evită pe cât posibil probleme reale, probleme cu care te confrunți doar atunci când ești deja client de mașină electrică."
Aha! Manipulare ca in multe alte domenii.
In concluzie, masinile electrice sunt ca telefoanele: in 2 ani vine un update care ti-o face de nefolosit (pe langa problemele existente) si vrei-nu-vrei, o schimbi. Ca sa aiba ei vanzari. Plus consumul enorm de energie electrica. Buna treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateriile care trebuie schimbate și costă mult.

| NisipLaMare a răspuns:

Tot mai multe tot degeaba, mai asteptam tehnologiile urmatoare.