| Floriannn a întrebat:

Am vazut pe site-urile astea cu desene ca sunt multe seriale animate si dublate in romana. Nu-mi dau seama de unde fac rost proprietarii site-urilor de fisierele dublate in romana ale serialelor animate, dar as vrea si eu sa fac rost de ele cumva. M-ar ajuta niste informatii din partea celor care se pricep.

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Am văzut pe unele pe care chiar scria înregistrat de X și pe site erau altele înregistrate de Y dacă înțelegi. Plus ca pe unele se vede sigla postului de la acea vreme.
Ideea e ca cineva le-a înregistrat, acum multi ani era un site unde obișnuiau sa fie puse, ala n-o mai mers și probabil au fost salvate și republicate. Sau unele nici nu au ajuns acolo și au fost puse direct pe situri actuale. Dacă ai neapărată nevoie de ele, le poți descărca.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Au fost cândva difuzate la teveu și le-au înregistrat. Sau le-a înregistrat unul și restul le-a copiat.

| Floriannn explică (pentru Catrice):

Teoria ta e buna. Dar mi-ar fi placut sa-mi arati de unde fac rost de ele.

| Catrice a răspuns (pentru Floriannn):

Am văzut pe unele pe care chiar scria înregistrat de X și pe site erau altele înregistrate de Y dacă înțelegi. Plus ca pe unele se vede sigla postului de la acea vreme.
Ideea e ca cineva le-a înregistrat, acum multi ani era un site unde obișnuiau sa fie puse, ala n-o mai mers și probabil au fost salvate și republicate. Sau unele nici nu au ajuns acolo și au fost puse direct pe situri actuale. Dacă ai neapărată nevoie de ele, le poți descărca.