| rtvgewrdv a întrebat:

Anul acesta termin clasa 9 și încă nu sunt hotărât ce vreau să devin, ce instituții sa termin.Vă rog ajutați-mă?

Răspuns Câştigător
| NoctisFive a răspuns:

Dupa parerea mea ar fi mai bine sa urmezi facultatii pe domeniul profilului tau (uman sau real). Daca esti la uman ti-as recomanda facultatile de Drept, Litere, poate chiar si Academia de Politie daca ai abilitatile necesare. Pe real ti-as recomanda ceva bazat pe medicina, IT, sau finante-banci. Asta e o recomandare, deci ar fi bine sa nu iti lasi destinul dictat de un strain, nici macar nu iti stiu pasiunile si notele de la scoala. Ti-as recomanda sa ai o discutie cu parintii sau cu alte persoane de incredere, ei vor sti cel mai bine unde ai putea fi bun, unde ai face fata.

| rtvgewrdv explică (pentru NoctisFive):

Sunt un elev bun invat pe 8, 9, 10.

| NoctisFive a răspuns (pentru NoctisFive):

Facultati*, scuze n-am observat

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti abia a 9-a, lasa ca ai timp.
Incearca s afaci niste teste de cariera si personalitatea, poate iti da vreo mica inspiratie.