| Burzea a întrebat:

Are ceva daca tin unitatea centrala langa monitor. radiatorul de la unitate se afla langa monitor. funda?

Răspuns Câştigător
| pandadesignro a răspuns:

Draga Noname,

sa stii ca unitatea nu are radiator, din punct de vedere tehnic nu are nici o treaba unde tii unitatea centrala, important este sa fie destul de aerisita, de obicei deranjeaza daca o tii intr-un spatiu inchis, unii o tin in dulap in birou sa nu se vada, asta e gresit.

Pune-l linistit(a) langa monitor fara nici o problema.

salut,
Marius.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o problema cat timp fuxul de aer care iese din unitatea centrala nu este spre monitor.

| anonimatic a răspuns:

Posibil sa nu fie o idee buna, cel mai bine ar fi sa tii unitatea undeva jos, iar monitorul sus(daca ai birou), sau depinde pe ce le ai puse, insa cel mai indicat este sa fie la distanta.