| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu imi trimite unitatea centrala imaginea pe monitor? Care e cauza defectului?

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Cauzele pot fi multiple.
- verifica functionalitatea monitorului. Vezi daca ledul de control este aprins
- verifica cablul dintre monitor si PC daca e conectat bine
- verifica functionalitatea PC=ului (e bine sa mergi cu el la un centru specializat)
- problema poate apare din multiple cauza
- verifica placa video
- verifica placa de baza, slotul, prin testarea cu o alta placa video.
Recomand sa mergi la un service, sau sa soliciti ajutorul unei persoane pregatita in acest domeniu.

1 răspuns:
| Ben. a răspuns:

Ti/a iesit cablu.de curent de informatie etc. ti/a traznit display/ul.virus, placa video.