| Ovi_D.j._1988 a întrebat:

Are cineva vreo idee cum as putea sa instalez un sistem de operare pe un hdd extern? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ElektroBoom a răspuns:

Daca este vorba de instalat o distribuitie de Linux instalezi ca pe orice mediu de stocare doar sa ai grija ca GRUB sa fie pus in acelasi mediu cu Linuxul. Daca vrei WIndows poti folosi versiunea lui BartPE (un windows xp foarte sarac) ori a lui iMortaluz(un windows 7 facut sa mearga pe medii portabile.si acesta are probleme de compatibilitate)Eu iti recomand sa nu piratezi si sa iti pui Linux Mint fiindca functioneaza foarte bine pana si de pe un stick (am testat toate metodele si linuxul a fost cel mai bun)

| Ovi_D.j._1988 explică (pentru ElektroBoom):

Multumesc mult pentru informatii. O sa incerc!

| Ovi_D.j._1988 explică (pentru ElektroBoom):

Ce-mi recomanzi Cinnamon sau MATE?!

| ElektroBoom a răspuns (pentru Ovi_D.j._1988):

Cinnamon.Daca ai driverul video(in majoritatea cazurilor il ia singur) pentru computerul pe care vrei sa rulezi se incarca interfata Cinnamon, iar daca nu, tot iti faci treaba cu el.

| Ovi_D.j._1988 explică (pentru ElektroBoom):

L-am rezolvat! laughing) L-am scos din carcasa si l-am conectat ca pe un hdd de laptop normal. Merge perfect! :*