| alexbordei93 a întrebat:

As dori cateva informatii utile despre cresterea unui caine hrana, dresaj, comportament, sanatate tot ce stiti. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Bună,eu am o căţea acasă este de rasă Bichon Maltez şi mănâncă granule de Pedigree.La comportament îi vei arăta tu ce e bine şi ce nu v-a înţelege repede câinii sunt foarte deştepţi. Dresajul...păi al meu înţelege când îi zic să stea când să meargă(ştii tu,chestii elementare),oricum mai mult doarme şi stă degeaba decât să facă mişcare,e foarte leneşă laughing. La sănătate,trebuie să ştii că, câinii se spală odată la două luni pentru că, ca si la pisici le afectează blăniţa şi le pui în pericol sănătatea.Trebuie periat zilnic cu o perie specială cu dinţii moi să nu îl răneşti(găseşti la magazinele pentru câini, pisici şi alte chestii de genul). Trebuie să îl vaccinezi de mic odată pe an şi să îl duci la veterinar să-i facă carnet de sănătate.
Multă baftă şi take care big grin!

3 răspunsuri:
| BubblesBlossom a răspuns:

Hrana:Royal Canin
sanatate:fa-i toate vaccinurile necesare si nu il pupa pe bot(are microbi), du-l la veterinar imediat ce manifesta comportament ciudat(nu mananca, nu e vioi)
dresaj:cand e mic, i-ai niste presulete speciale pe care face treaba mare si treaba mica, iar daca nu face pe el il certi pe un ton autoritar si ii arati unde trebuie sa faca... daca treaba se repeta ii mai dai cateodata (nu tare) cu un ziar peste fund.
Ponturi:cand nu faceceva bine ii zici FUI. Ii faci un orar pe care il respecti cu :mese (o ora exacta), plimbari afara.etc.
pentru mai multe informatii contacteaza-ma la adresa de messenger:victoria.andra
dresaj:

| BubblesBlossom a răspuns:

Funda?

| ByaBya_4240 a răspuns:

Eu as zice sa vizitezi un veterinar! Este cea mai buna solutie si el iti va da toate informatiile necesare. Funda?