| tinka a întrebat:

: as vrea ca scoala sa fie... va rog idei am nevoie urgent

17 răspunsuri:
| friday a răspuns:

As vrea ca scoala sa fie...inexistenta.

| ArT_2528 a răspuns:

As vrea ca scoala sa fie axact ca acum; x

as vrea ca scoala sa fie doar 2 zile prima si ultimahee hee

| jvEcu a răspuns:

As vrea ca scoala sa fie, o cheie care sa imi deschida mintea si un dop de ureche, sa nu mai imi iasa informatiile pe acolo.

| morena a răspuns:

As vrea ca scoala sa fie doar in amintirile mele cele mai indepartate...happy

| mihaela999 a răspuns:

Un loc de distacrie, o poarta carte rai, siguranta de a reusi in viata,

| KinderPinguii a răspuns:

Depinde despre ce vrei sa vorbesti...cum vrei sa fie raspunsurile? negative sau afirmative? negative:mereu in greva; cu profesori slabi etc.afirmativa:mai mare si cu mai multi profesori; sa aiba elevii ore pana seara etc. alege si tu variantele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot asa am eseu pe tema asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinca da-mi si mie eseul tau te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Potretul mamei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu eseu pe asa tema.
ajutati-ma va rog zicetzimi si mie ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu trebuie sa scriu eseu pe tema aceasta crying offfff...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiutiu eu tot asa eseu am ajutoooor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine sa realizez un eseu pe tema :As vrea ca scoala sa fie.va rog mult de tot.ms)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Geo14 a răspuns:

Eu, personal nu as schimba nimic in ceea ce priveste orele sau programa scolara, dar as fi mai exigenta in privinta burselor. Un elev care invata foarte bine si nu face absente nu poate primi bursa deoarece nu se incadreaza in venit (unele cazuri), dar un elev mediocru, care face absente, dar se milogeste la profi sa le motiveze poate primi acei bani de liceu. Mie nu mi se pare corect.
As vrea sa nu mai fie atata debandada in scoli! sa se puna gardieni, sa se incerce cat mai multi asigurarea securitatii copilului si sa nu intre oricine in scoala!
Singura mea problema este ca examenele se modifica mult prea des, lucru care dezorienteaza copii si parintii. Avem capacitate, teste nationale, medii generale, Bacalaureat cu 3-4-5 materii.
O idee excelenta ar fi renuntarea la titularizare, e cea mai mare prostie de pe lume; asa ajung profesorii sa se culce pe urechea ca sunt titulari, nu-i deranjeaza nimeni, li se "rupe" de procesuleducativ. Asta inseamna ca trebuie sa se lupte pentru posturi - evaluare continua si exigenta, facuta de un corp independent, nu de inspectori. Poate ca nu ar fi rau daca rolul inspectorilor ar fi acela de indrumare, un fel de directori regionali.

asta e parerea mea
funda?

| tinka explică:

Vreau ceva pozitiv... un eseu

| tinka explică:

Un eseu pe teme... va roooog