| cristizor a întrebat:

As vrea sa aflu si eu niste informatii despre ACTA daca stiti happy

Răspuns Câştigător
| zlatyZ a răspuns:

Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) (Tratatul Comercial Anti-Contrafacere) este un tratat comercial plurilateral propus ca răspuns la „creșterea globală a comerțului cu bunuri contrafăcute și lucrări protejate de copyright". Domeniul de aplicare al ACTA este larg, și include contrafacerea bunurilor fizice cît și „distribuirea prin internet și tehnologia informației".

2 răspunsuri:
| zlatyZ a răspuns:

Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) (Tratatul Comercial Anti-Contrafacere) este un tratat comercial plurilateral propus ca răspuns la „creșterea globală a comerțului cu bunuri contrafăcute și lucrări protejate de copyright". Domeniul de aplicare al ACTA este larg, și include contrafacerea bunurilor fizice cît și „distribuirea prin internet și tehnologia informației"