| UnTipObisnuit a întrebat:

As vrea sa vand cateva lucruri prin posta, Olx si alte site-uri de genul. Cum primesc banii dupa ce cumparatorul plateste produsul?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Mergi la posta, spui ca ai de trimis un colet cu plata ramburs, te vor intreba cateva detalii, spui suma pe care trebuie sa o platesti pentru colet, daca tu platesti transportul sau destinatarul etc. La fel procedezi si la curier. Poti merge cu o zi inainte sa ceri detalii si in urmatoarea trimiti coletul.

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Prin mandat postal

| Elelei a răspuns:

Cand trimiti coletul, il pui cu ramburs. Posta va da coletul numai dupa ce va fi achitat. Vezi sa incluzi in ramburs si taxele postale pe langa valoarea obiectului.
Banii, vor veni tot prin posta.