| Marikari a întrebat:

Astazi de Sfanta Maria, de ce-si sarbatoresc si persoannele onomastica care nu poarta numele de Maria? Marian de ex. sau Mariana?

Răspuns Câştigător
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

MARIAn. MARIAna. Vezi? Numele lor vin de la " Maria ". La multi ani pentru cei care-si sarbatoresc azi onomastica big hug

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La multi ani celor care isi serbeaza astazi ziua numelui!

| emima a răspuns:

Poi e legat de maria adica maria

| Cryssy a răspuns:

Pentru ca sunt derivatele numelui Maria. tongue

| babyangel a răspuns:

Pentru ca dupa cum vezi Marian sau Mariana provine de la Mariatongue

apropo ma cheama Maria:X tongue

| Casiana a răspuns:

Pentru ca sunt derivate de la numele "Maria"...

| Rrrretarded a răspuns:

Numele lor provin tot de la radacina "maria" si probabil de-aia...

| Marikari explică:

Bine bine laughing dar nu gasesti in calendar Sf. Mariana laughing
Ei onomastica fericita Marie tongue