| Rizer a întrebat:

Buna
In primul rand vreau sa urez la multi ani tuturor celor care poarta numele de maria, mariana, marian, marioara, si derivatele acestora, sa fie sanatosi si la punga grosi!
La Multi Ani!happyhappyhappyhappyhappy

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Iti ultumesc pentru urari si daca este a treia, ori a patra postare, la diverse rubrici din site, cred ca intentia conteaza pentru ca, nu tu ai postat si celelalte urari si sa stii ca, pana se termina ziua, mai este timp sa tot sarbatorim. Mie imi pare bine ca se gandeste cineva si la sarbatorirea zilelor onomastice a celor din famila TPU, mai rau este insa pentru cei/cele care nu au o zi de nume, care poate fi sarbatorita si atunci ar trebui sa le dedicam si lor o parte din urarile primite de cei /cele sarbatorite, pentru a sti ca ne gandim la ei/ele si ca, bucuria sarbatorii este cuvenita si lor in acest caz. In primul rand s-a urat La multi ani, iar in al doilea rand s-a urat sanatate, iar in al treilea rand, dar nu ultimul, este sa avem bani. Ce zice-ti voi de o asemenea interpretare a acestei urari? Eu cred ca ironia nu-si are rostul si trebuie sa primeze intentia care a fost buna si salutara. Inca o data si din partea mea pentru toate/toti userii TPU, care au astazi ziua onomastica La multi si fericiti ani, cu sanatate si multe impliniri.

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

La multi ani!
Adina, asta vroiam sa zic si eu rolling on the floor
Si...in al doilea rand?laughing

| Flav a răspuns:

Ma ce aveti cu iubitica mea?
Pui, urarea asta a mai fost azi de 3 ori si stii asta, c-ai mai intrat azi pe site. Ai vrut sa lasi o impresie buna, n-a mers. Ok, intelegem.
Te mai asteptam pe la noi.

| Flav a răspuns:

Din nou, ce sa fac daca esti flebetea mea.happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La multi ani tuturor celor care astazi serbeaza ziua numelui!

auran
| auran a răspuns:

Flav cred ca o simpatizezi prea tare, sa stii ca ma faci geloasa...laughing

auran
| auran a răspuns:

Sa de-a Domnul...am postat si eu astazi o astfel de urare asa ca sa nu te superi daca o sa fii luata in "balon" - nu toti obisnuiesc sa serbeze astazi Sf Maria...

| marry a răspuns:

Mersiii:*...la multi aniiiiii!

| Irina a răspuns:

Eu nu prea inteleg treaba asta. ma numesc si Maria dar sarbatoresc pe 8 septembrie cand e Nasterea Maicii Domnului, nu pe 15 aug cand e Adormirea si se merge la cimitir intocmai pentru a le pomeni pe Mariile moarte.

| Rizer explică:

La
multi
ani!

| Rizer explică:

Flav flav iar?

| Rizer explică:

Da imi pare bine iubitel!

| annitu_7383 a răspuns:

Ia lasati, mah, fata in pace!phbbbbt
merci...blushingpe mine ma cheama ana-mariablushing

pup:*

| teutzyk a răspuns:

Cum a zis Adina in al doilea rand?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in al doilea rand?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumim