| LenaleMinato a întrebat:

Astazi vine o turcoaica la mine si nu prea stie bine engleza cum sa ma descurc?(d-au funda)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu știi? Oh, nasoală treaba dacă e și turcoaică.
Nu te folosi de Google Translate că nu prea e bun de nimic, eventual tradu câteva cuvinte.
Ai putea da o fugă la librărie să cauți un ghid de conversație turc-român sau invers pentru ea. Acolo îți arată și pronunția cuvintelor.
Baftă să te descurci happy.

6 răspunsuri:
| Satisfaction a răspuns:

Incerca prin semne. Nu alea ca la muti dar ceva cat sa exprime ceea ce ar vrea sa-ti spuna sau sa-i spui tu ei!

| CodrutM a răspuns:

Se pare ca nici romana nu prea stii.

| love_1617 a răspuns:

Calculatorul la indemana si tastezi google translatekiss

| Cristinna_8657 a răspuns:

Pai gaseste o limba pe care o stiii si tu si o stie si ea.

| fatatare a răspuns:

Intra pe google la traduceri scire romana turca si o sa va intelegeti de minune

| nutza_9732 a răspuns:

Pai,dupa parerea mea,in primul rind,daca vei discuta cu ea in engleza,va trebui sa-i vorbesti lent si clar, sa nu folosesti cuvinte complicate, sau fraze lungi.Iar in al doilea rind va trebui sa ai un dictionar la dispozitie! Sper ca sfatul meu iti va fi de folos.Succes.Placerea a fost de partea mea!