| anonim_4396 a întrebat:

Ati ajuta copii pe strazi si animale, batrani orice? Va vine sa plangeti atunci cand vedeti oameni, animale neajutorate! Eu da la ambele.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

De cate ori e o campanie facuta de scoala noastra pentru copii sau batrani, dau si eu bani
mai dau si cand vad un batran sarac pe strada
cand vin de la scoala si vad un caine, ii dau pachetul sau iaurt cu corn!
da, imi vine sa plang!
cand vad ca batranii nu au o casa si un ban pentru o paine, iar copii sunt trimis la cersit...
ma gandesc cat de fericita ar trebui sa fiu eu care am tot ce-mi doresc, dar acum nu pretuiesc, poate daca as ajunge ca ei, as intelege ca traiesc ca o printesa sad
si cand vad un caine care ii este foame, este trist si slab, imi vine sa plang broken heart(

| Kitty a răspuns:

Sincera sa fiu as ajuta mai mult animalele decat oamenii, deoarece acestia din urma sunt rai, foarte rai pentru mine. Si da, e trist sa vezi oameni neajutorati, mai ales in perioada asta, cand e frig si vin sarbatorile.

| Bianca18 a răspuns:

Evident. daca as avea posibilitatile necesare as ajuta toti oamenii, si bineinteles animalele. Dar deocamdata nu prea pot, nu imi sta mie in puteri sa schimb ceva... cam asta e unul dintre scopurile mele in viata, sa ajut. Si am incredere ca voi reusi sa fac asta intr-o buna zi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e naspa cand vezi pe cineva suferind. Daca ai pe cap ceva si te simti naspa, ai o stare nasoala, du-te pe coridorul unui spital si sa vezi atunci cati bolnavi sunt.Nimic nu e mai important decat sanatatea(aceste cuvinte mi le-a spus diriginteleesmug )

| oElisabeth a răspuns:

Da, in special animalele! Chiar ieri am vazut un biet caine calcat de masina. acoperit de zapada! Ce fel de oameni pot face astfel de "crime"? Niste oameni insensibili, fara scrupule! Oameni buni, si ei au suflet, la fel ca noi! Pacat ca putini mai gandesc asa frumos ca tine! straight face