| LexiEla a întrebat:

Hei. Voua nu va vine sa plangeti cand vedeti in ce hal a ajuns societatea actuala? Copii de 12-13 ani, fete in general, care se gandesc la sex si alte de.astea... Nu vreau sa traiesc intr-o astfel de lume, Doamne fereste! Hai sa ne crestem copiii cum trebuie, sa ii invatam ce este necesar la varsta lor. Credeti ca asta ar rezolva situatia in viitor?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stii cum se zice cine plateste pentru futai iese mai ieftin decat cu o partenera langa el laughing daca nu-ti convine nu te imprietenii cu lumea

| Deaad a răspuns (pentru mgtow):

Te lasa TPU-ul sa spui futai dar nu po*no?

Ce?
laughing

| mgtow a răspuns (pentru Deaad):

laughing da inca nu e problema momentan si porrno merge sa stii laughing

| T0T a răspuns:

De ce să o rezolvi? Fiecare face ce vrea, nu ai tu dreptul să vrei să controlezi asta.

| LexiEla explică (pentru T0T):

Am dreptul sa vreau un viitor bun pentru copiii mei (cine stie peste cati ani). Am dreptul sa vreau orice, e dreptul meu sa imi doresc schimbari in bine.

| T0T a răspuns (pentru LexiEla):

Ai fi ca un dictator. Ai fi disprețuit ca orice dictator și oamenii ar vrea să te împuște.

| LexiEla explică (pentru T0T):

Nu vreau sa schimb lumea ce exista, ci lumea viitoare, adica la copii ma refer. De ce ai vrea ca cei de 12 ani sa faca sex de la o varsta asa frageda? Si lumea se mira de ce a ajuns societatea asa, pai daca unii gandesc ca e bine sa faca ce ii taie capul...

| T0T a răspuns (pentru LexiEla):

Am zis că nu vreau nimic. Îi las să decidă. Măcar ei ne arată adevărata față a umanității. Măsurile dictatoriale ne arătau o societate bazată pe idealisme unde oamenii erau obligați să își ascundă anumite trăiri și dorințe. Sunt de acord că copiii trebuie educați într-un fel însă așa cum e părintele va fi și copilul, poate se merită unul pe altul în cele mai multe cazuri.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Caracterul se moștenește. Eu am avut la îndemână internet la 12 ani și nu am fost un copil problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La vârsta aia adolescenții încep să ia contact cu lumea reală, deci și cu subiectul ăsta, chiar și fără internet sau televizor.
Asta trebuie să înțelegeți voi, cei care vă lamentați într-una.
Trebuie să discutați deschis, nu cu "vei afla când crești" pentru că nu le e greu să întrebe pe altcineva sau să caute pe net (dacă tot e posibil acum) și așa există riscul să li se spună că-i grozav să faci sex și să nu afle care-s consecințele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 17 ani si parintii nu m-au educat cum trebuie....nu au stiut insa m-am educat singura! Nu fumez, nu beau, nu umblu prin cluburi, sau in limbă dupa baieti si mai sunt si alte lucruri.Singura mi-am impus anumite reguli in viata! Anumite principii! Am vrut sa fiu diferita intr-o lume plina de destrăbălare si vagabonteala printre adolescenti! Si da, ma consider printre cei 20%dintre adolecenti care au ramas cu capul pe umeri! Ma tin de scoala si imi ajut parintii la treburi.

| GoldandSilver a răspuns:

Cu siguranta! Ce sa faci, fiecare padure are uscaciunile ei! Sunt copii minunati in tara aceasta care aduc o schimbare in aceasta lume! Nu trebuie sa ii luam in seama pe acesti copii neadaptati, totusi, ei trebuiesc readusi pe drumul cel bun!

| Nitroblast a răspuns:

Si baieti pe la aceeasi varsta.

Uite de aia cand se cresc copii, se cresc fara internet si televizor si le spui de dinainte ce nu e bine. Vezi ca se comporta ciudat, ia-i la intrebari pana raspund.

O lipsa uriasa de interes a parintilor pentru odrasle a dus la asta. Trist. Bine ai venit in 2k17.

| ĂlaRău a răspuns:

E o lume nebuna de tot. Degeaba iti cresti tu copiii cum trebuie daca sunt corupti de interactiunea cu copiii altora.