| deanda a întrebat:

Ati cumparat un laptop online? Daca da l-ati primit intr-o stare buna s-au vi l-au zgaltait aia de la posta? Ma sfatuiti sa cumpar unul online sau mai bine de la magazin? As vrea sa il iau in rate, sa am incredere sau nu in ei? Si daca am ghinionul sa il primesc gata stricat il pot trimite inapoi sa mi-l schimbe?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| mcvlad a răspuns:

Am cumparat atat laptop cat si alte produse online. Atat timp cat firma de la care achizitionezi are un renume, si clientela formata, nu ar trebui sa-ti faci griji. De obicei firmele online lucreaza cu firme de curierat. Nu am avut nici o problema pana acum!

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Este bine sa cumperi un laptop online, poti sa-l cumperi si in rate, in momentul cand sa facut vanzarea beneficiati de toate drepturile, garantie prin atelierele care corespund contractului de vanzare.

| asya a răspuns:

De ce sa te complici? Il cumperi de la magazin in rate...insa platesti mai mult decat pretul afisat...si trebuie sa declari ca ai un anume venit!

| girlxx21 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa-ti cumperi laptop la mana a 2-a...la prima vedere poate parea ok dar nu stii la ce te astepti mai incolo. Cel mai bine mergi intr-un magazin si-l cumperi sunt fel si fel de oferte la Altex..Domo..Carrefour.
E si normal sa ti-l schimbe ca doar iti da garantie la el!

| VladDu a răspuns:

Din magazin te sfatuiesc ca 'ratati' aia de la curiei umbla prin colete cateodata si s-ar putea sa nu primesc laptopu cum l-ai comandat.

| deanda explică:

Pai nu la second hand, nou, si de la altex dar online. Nu pot direct din magazin pentru ca tati daca afla ma ia la intrebari ca pentru ce imi mai trebuie, ca am deja un comp etc big grin. Asa am facut si cu telu. M-am dus, l-am luat cu mami si cand am ajuns acasa "Uite tati ce mi-am luat" laughing. Nu a mai zis nimic. Fapta era comisa deja. Intelegeti acum de ce vreau online?

| catthshshshs a răspuns:

Nu am cumparat si nici nu as cumpara online. E mai bine sa mergi tu personal la magazin ca sa fii sigura ca este totul in regulawinking