| Hellene08 a întrebat:

Aţi putea să imi spuneti, va rog, daca procura necesara unui copil care iese din ţara fără părinţi trebuie tradusă în limba ţării în care merge copilul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de procura ci de o declaratie si nu trebuie tradusa, aceasta este necesara doar la iesirea din Romania. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Mandarina888 a răspuns:

Da trebuie una in lb tarii in care se pleaca si una in lb tarii din care se pleaca!

| Torok_Ramona_1992 a răspuns:

Nu, nu trebuie tradusa. Iti mai trebuie si un cazier judiciar al persoanei care insoteste minorul. Fara acesta nu poate parasi tara.