| BodoBog a întrebat:

Aveți idee de ce simt bătăile inimii în piept? Am 17 ani.

Răspuns Câştigător
| GabyDany a răspuns:

Consulta un medic, aici pe site sunt copii de 10 ani, care iti pot zice ca n-ai nimic, doctor, nu mori daca mergi pana la medic, dar, daca nu vrei sa mergi, probabil se va intampla fix opusul

2 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Probabil ai un ritm cardiac crescut. Redu stresul din viața ta, fă sport, lasă jocurile video în exces.

| DrGeorge a răspuns:

Voi începe prin a iți spune sa consulți un medic și sa iți facă un EKG.

Palpitațiile nu sunt grave cele mai multe ori. Dar un ritm cardiac anormal (aritmie) poate fi mai grav. Cauzele pot fi mute: febră, pastile dieta, nicotină, aportul de cafeina, anxietate, atac de panică, stres.