| King2001 a întrebat:

Ba,imi spune si mie cineva exista viata dupa moarte,exista dumnezeu? nu stie absolut nici cea mai luminata minte astea? Darwin,Richard Dawkins, STEPHEN HAWKING si Albert Einstein sunt de parere ca nu exista! ma rog doar Darwin din astia 3 era agnostic restul panteisti si atei!

11 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai avand in vedere ca nu a dovedit nimeni chestia asta, ca altfel era peste tot, presupun ca nimeni nu stie si nu-ti poate spune daca exista.

| GPA a răspuns:

Am aflat totul și da, Albert Einstein a crezut în Dumnezeu https://www.google.ro/......nezeu/amp/

Nu cred că exista viața după moarte, este o teorie bazată pe știință, la ora actuală se poartă o bătălie între Dumnezeu/știință.
Gândește-te in felul următor, crede in Dumnezeu, macar din frică. La sfârșitul vieții, vei regreta.

| King2001 explică (pentru GPA):

De ce as crede in ceva ce nu e dovedit?

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru GPA):

'Crede in Dumnezeu macar de frica'

Este ca si cum ai face tema, dar de pe net. In cazul asta degeaba o faci, ca nu inveti nimic din ea. Asa si in cazul asta.

| minrest a răspuns (pentru GPA):

Nu poti sa crezi de frica, doar sa te prefaci ca crezi. De exemplu, daca vine cineva cu un topor si iti cere sa spui ca afara e lumina si caldura, cand de fapt e fric si intuneric, tu spui ca el, ca sa iti salvezi viata, dar nu crezi contrariu a ceeace vezi. Iar pentru prefacatorie si compromis in privinta adevarului, iti atragi mania lui Dumnezeu, nu favoarea lui, cum afirmi tu.

| Sebastiana12345 a răspuns:

Multi filosofi au crezut in Dumnezeu tie chiar ti se pare ca tot ce e in lume e creatia unei explozii o explozie putea separa sexele sentimentele? Putea fi atata ordine in natura...totul depinde de tine daca vrei sau nu sa crezi fiecare crede in ce vrea si ii respectam convingerea.

| andi456 a răspuns:

Dumnezeu exista! fizica cuantica a demonstrat asta! p.s. pana si parlitul de hawkings a recunoscut ca s-a inselat si sincer imi vine sa l bat cand il aud"imi pare rau ca s-a demostrat asta, fizica acum nu mai pare asa interesanta!

| King2001 explică (pentru andi456):

Esti bun, sincer

| doctorandus a răspuns (pentru andi456):

Ce înseamnă obiectivitate în materie de religie: cine spune că știe că Dumnezeu există bate câmpii; cine spune că știe că Dumnezeu nu există bate câmpii; cine spune că știința demonstrează că Dumnezeu există bate câmpii; cine spune că știința demonstrează că Dumnezeu nu există bate câmpii.

| andi456 a răspuns (pentru doctorandus):

Daca o iei asa atunci iti zic unde ajungi:"la ipoteza orice am spune este un fals"

| doctorandus a răspuns (pentru andi456):

Nu am afirmat ca Dumnezeu exista/nu exista ar fi fals, ci ca valoarea de adevar a acestor afirmatii nu se poate cunoaste. D-aia se si numesc credinta si nu stiinta.