| marians98k a întrebat:

Bna seara tuturor,ma intreb daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste informatii,am o poza as dori sa aflu cu ce a fost facuta fotografia,dau funda,mai mult ca sigur cu telefonul, dar ce telefon? nu functioneaza cu click dreapta si proprietati la pc! Va multumesc! e foarte important pentru mine,

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Deschide poza cu irfan view (vizualizator gratuit de foto).
Pe bara de unelte e o pictogramă cu un „i" în ea - apas-o. Va apărea o fereastră „image properties"; în partea de jos, stânga ar trebui să fie un buton pe care scrie EXIF info - apas-o. Pe primele linii vei avea informația cerută.
Dacă nu există butonul, sau dacă e, dar informația din blocul EXIF nu mai are date despre aparatul cu care s-a făcut poza, înseamnă că nu ai originalul pozei, ci o copie prelucrată a acesteia și informația pe care vrei s-o afli s-a pierdut prin editare / prelucrare.

1 răspuns:
| Sonic2070 a răspuns:

Picasa