Întrebare recomandată | Bella_Izy_1996 a întrebat:

Bua ziua. Am primit acasă de la poliție o foaie in care ma înștiințează ca in termen de 5 zile trebuie sa predau permisul de conducere. În astea 5 zile mai pot circula cu mașina?

Răspuns Câştigător
| AleXMihai696 a răspuns:

Da, sigur, condu astea 4 zile, dar a 5-a v-a trebui sa predai permsiul.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Depinde. Dacă ai fost anunțată că s-a anulat sau a fost suspendat, e posibil să nu conteze când îl predai... Dacă mai conduci și ești oprită de un echipaj, poți să iei un dosar penal pentru conducere fără permis (sau cu el suspendat / anulat).

| Bizon95 a răspuns (pentru mihai69):

Asta are mult mai mult sens decat raspunsul cu funda care e putin "wishful thinking", in general CHIAR nu am auzit ca iti suspenda/anuleaza permisul dar nu azi, ci peste 5 zile cand il predai, in general il suspenda/anuleaza pe loc si apoi ai 5 zile sa te prezinti cu el, deci, daca mai conduci, SA TE ARDA