| Larisaaaa a întrebat:

Bună.
A urî este păcat? Mulţumesc anticipat.
Fundă

Răspuns Câştigător
| Piinkyy a răspuns:

A urî nu este pacat,dar nici nu e ok sa tii ura pe cineva,nu te ajuta cu nimic pana la urma si ai si tu gandirea aceea negativa,plus ca..., cat ai tine tu dusmanie sau ura pe cineva iti trece i ntimp si totul se uita apoi happy. Nu este neaparat pacat sa tii ura, dar mai bine fii indiferenta si incearca sa vezi partea buna a lucrurilor :*

14 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Cine te invata pe tine sa urasti, Dumnezeu? El care si-a aratat dragostea prin Unicul Sau Fiu, dandu-l sa moara pentru omenire?

| Raducu1 a răspuns:

Cred ca da, oricum ce e frumos in a uri pe cineva, caci constiinta te va mustra mereu?

| sufletsel a răspuns:

Da este pacat!

| Doηηa a răspuns:

Da este păcat. Fundiţă Larisaa?

| Elsiane a răspuns:

Da și nu. Da: pentru că trebuie să iubești tot ce a creat Dumnezeu;
Nu: pentru că, dacă ai motive, dacă acea persoană sau om (ce-o fi) te jignește, te bate etc. e normal să-l urăști.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu.Dacă scrie în Biblie asta nu înseamnă că e adevărat.
Sayonara!

| Voluntar a răspuns:

Da, a uri este pacat.big grin

| InVisible99 a răspuns:

Izvorul rautatii este ura!
http://www.crestinortodox.ro/editoriale/ce-inseamna-70433.html
(trage tu concluzia;) )

| InVisible99 a răspuns:

Ai acceptat doar raspunsul care ti-a convenit laughing[1 nu/9 da]
Una este sa porti ciuda pe cineva pentru o perioada si alta este sa urasti, urand automat nu mai vezi "impacarea" pentru ca iti este prea intunecata "mintea"winking

| Larisaaaa explică (pentru InVisible99):

Nu, toate raspunsurile sunt bune
dar am scris ca dau funda
si trebuia sa aleg un raspuns castigator
da?

| InVisible99 a răspuns (pentru Larisaaaa):

Desigur,dar eu nu m-am legat de faptul ca e raspunsul castigator ci ca e singurul raspuns negativ referitor la intrebarea ta happy

| Larisaaaa explică (pentru InVisible99):

Poate asa o fi, dar nici a ta nu e buna. am intrebat daca este pacat... tu mi-ai scris diferenta dintre a purta ciuda si a urî

| InVisible99 a răspuns (pentru Larisaaaa):

Intelege ce vrei...raspunsul meu legat la intrebarea ta a fost primul postat...in fine.bye

| Ditto a răspuns:

Da este pacat!
Dar URA e in orice om.e o caracteristica a oamenilor.Numai Deus(Dumnezeu) nu uraste