| Mehh a întrebat:

Buna!Am auzit undeva ca rasul slabeste...Dar am mai auzit altundeva ca ingrasa!
Ce sa cred?laughingSlabeste sau ingrasa?

9 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Hai să nu mai rândem de acum că s-ar putea să ne îngrășăm sau să slăbim.
Ce prostie...

| friday a răspuns:

Ba desi e o prostie,gandind logic, slabeste fiindca pune in miscare mai multe muschi ai fetei care contractandu-se arde energie, deci calorii. Desi nimic semnificativ.

| popeasca a răspuns:

Rasul face bine, pentru ca inseamna ca te simti bine. Nu are nicio legatura cu slabitul sau ingrasatul.

| BlackVeil a răspuns:

Doar regimul si sportul slabeste.winking

| Notty a răspuns:

E evident ca nu poate slabi foarte multrolling on the floor, dar totusi consumi calorii cand razi.deci rasul nu ingrasa, dar nici nu poate inlocui sportulwinking

| CoCoMona a răspuns:

Daca nu ma insel, tu te referi la o "vorba din batrani". Rasul, asa cum bine a mai spus cineva mai jos, marcheaza starea de bine, de armonie etc. Acum, revenind la acea vorba din batrani, de fapt, acei intelepti trageau un semnal de alarma asupra rasului prostesc, dizgratios, alarmant, deranjant etc., nu asupra starii de bine, manifestata decent si intr-un cadru propice. O zi buna!

| Alex4LighT a răspuns:

Eu stiu sigur ca rasul ingrasa.Nu pot explica sigur de ce,deci mai bine decat sa te induc in eroare, iti spun asa, eu stiu ca rasul ingrasa.

| CvonD a răspuns:

Rasul vine de la starea de fericire, deci ingrasa

| sybyfunditza a răspuns:

Rasul ingrasa...asa ca ai grija...