| anonim_4396 a întrebat:

Am avut azi-noapte un vis tare ciudat. Stiu ca e doar un vis,dar de obicei oamenii reactioneaza dupa ce viseaza astfel de vise (ciudate,care te pun pe ganduri)
Deci.
Cica eram pe teren, la scoala si aveam carti de joc. O fata a inceput saimparta cartile.a fost nevoita sa le mai imparta odata, pentru ca s-a incurcat.Prima data a zis ca ne jucam,dupa aceea ca ghiceste ea in carti. Dar nu a apucat sa intoarca, cartile pentru ca trebuia sa plecam acasa. Cartile erau ale mele, si le-am uitat... Dupa vreo 20 de metri mi-am amintit ca le-am uitat si m-am dus sa le iau. Mi le-a dat un profesor, si stiu ca ultima carte era o regina (de romb sau de inima..era rosie sigur). Dupa aceea am ajuns undeva,cred ca acasa...dar faceam bagaje si a inceput sa imicurga sange din nas. Am visat si ca eram pe ciclu,si curgea abundent.
Deci nu stiu ce sa zic. Toate le-am visat in aceeasi noapte. De obicei nu imi amintesc visele,dar asta mi l-am amintit.

Specific ca persoana cu care voiam sa joc carti imi e oarecum prietena, dar stiu ca e o prietena prefacuta.

Sper sa nu ma injurati prea tare, dar vreau sa aflu daca exista vreo legatura. Multumesc.

5 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Nu vad asta ca asta sa fie un vis ciudat.
Visele reflecta o parte din realitatea care a intrat in subcostient: evenimentele din acea zi, o veste care te-a surprins si te gandeai la ea continuu.

Alte ori acestea nu au nici o noima si sunt doar niste imagini.
Daca ti-l amintesti inseamna ca in noaptea aceea te-ai odihnit si ai visat pana nu demult sa te trezesti sau te-ai speriat si te-ai trezit imediat.

In concluzie poti sta linistita nu e nimic grav, este doar un VIS.

| Lexi888 a răspuns:

O sa mori.sunt sigur.

| lullaby23 a răspuns (pentru Lexi888):

Nu mai speria fatalaughing

| pisicutzza990 a răspuns:

Nu este nimic. Lexi888 vrea doar sa te sperie, sau isi bate joc de tine.Visele astea nu inseamna nimic,ai adormit cu gandul la ceva, si de asta.Dar iti dau un sfat : Cand visezi ceva urat, si te trezesti noaptea, uita-te repede pe geam, pentru ca dimineata nu o sa mai stii visul.

| Bendurlea a răspuns:

laughing cand visezi incearca sa te uiti in sus sigur te vei trezi.