| lary589922 a întrebat:

Am blocat codul pin ( telekom) si acum imi cere codul puk. nu mai găsesc plasticul ala. ce e de făcut acum?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un magazin Telecom si-ti vor rezolva problema.

| darrio2007 a răspuns:

Suna de pe alt telefon la relatii cu clientii si le dai seria care este scrisa pe cartela ta sim. Iti vor da PUK.

| maite13 a răspuns:

Daca nu ai abonament, e mai simplu, apeleaza *100# si apoi dai la "Servicii" (sau ceva de genu', nu mai tin minte exact) si vezi ca scrie "PUK" apoi tastezi numarul caruia vrei sa afli pukul si o sa-ti apara.
Eu asa faceam cand uitam pinu' si blocam cartela

| CuriousStuff a răspuns:

^ Sau suni la serviciul clienti Telekom. Daca ai abonament se poate rezolva prin telefon, daca dai niste date (serie si nr de buletin, eventual cnp, nume complet...) sa demonstrezi ca tu esti detinatorul abonamentului. Daca e PraPay doar in magazin.

Răspuns utilizator avertizat