| MariaIoana15 a întrebat:

Am dat orașul pe 21, l-am luat, și nici pana in ziua de astăzi nu mi-a venit permisul. Știe cineva de ce întârzie atât?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

In 21 ai dat orasul (Vineri). In 22-23 nu s-a lucrat acolo (Sambata, Duminica). In 24 era deja ajunul, slabe sanse sa-l fi trimis. In 25, 26 au fost zile libere de la stat. Apoi a urmat perioada dintre relevion si Craciun, putin probabil sa fi fost multa lume pe acolo ca sa se ocupa de trimiterea permiselor. Cu siguranta e multa lume in concediu (sau au fost).

Pur si simplu s-a intamplat ca permisul tau sa vina in cea mai aglomerata perioada din an. Tot ce poti sa faci e sa suni maine la drpciv si sa intrebi in ce stadiu sunt cu trimiterea permisului tau.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu l-am luat, tin minte, pe 13 aprilie si mi-a venit acasa, prin posta, pe 30. Nu stiu de ce ti se pare ca intarzie atat de mult, avand in vedere ca au fost sarbatori.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, era de asteptat asta, doarece a fost perioada sarbatorilor, cu foarte multe zile libere, iar in perioada 22 decembrie -7 ianuarie, au fost foarte multi in concedii, birouri inchise, servicii suspendate.
Nu-i nici o graba, vine el curand!