| malina010 a întrebat:

Am și eu o mică, mare problemă. Am un laptop ACER aspire 8920G căruia i-se dereglează mereu ora și data. ce se întâmplă cu el. de ce imi face de fiecare data cand il repornesc? Puțin ajutor vă rogg! Dau fundoii! :*

Răspuns Câştigător
| Mrelly911 a răspuns:

In BIOS, ceasul si data sunt setate aiurea. Apasa Delete sau F2 cand pornesti laptopul ca sa intri in bios si seteaza system time si system date la valorile de acum. Si va ramane asa pe veci. happy

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te duci la service sa-ti schimbe bateria!

| bistrita1984 a răspuns:

Sunt laptopuri care au pe placa de baza o baterie micuta ca si pc daca ai vazut, incearca si schimba bateria aia daca are al tau! Posibil sa fie slaba

| CopaculVerde a răspuns:

Asa patesc si eu mereu! Tot Acer am, si eu patesc asta... Dar m.am obisnuit