| clementine667 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de ajutor in legatura cu platforma OLX.
Am acceptat comanda depusa de catre cumparator, iar maine trebuie sa ajunga curierul dupa colet, insa acum am primit mesaj de la cumparator in care mi-a spus ca doreste anularea comenzii din diferite motive.
Cum pot anula comanda, gen sa nu mai vina curierul? Nu gasesc nicaieri optiunea de a anula.

Răspuns Câştigător
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

O anulezi atunci când vei fi contactat de către curier. Simplu, fără complicații.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti anula maine cand primesti sms de la curier sau cand te suna ca vine.

| Hyperion7 a răspuns:

Ii explici curierului când te suna că cumpăratul s-a răzgândit.
Cat despre platforma, nu ai opțiunea asta pe nicăieri, deci da.