| VaseN a întrebat:

Salut! Din neatentie am comandat un parfum gresit de pe infinitelove. Am vazut ca e gresit dupa ce am plasat comanda. Dupa 15 minute de la plasare, nici macar nu era pregatit sa fie trimis,i-am contactat printr-un mesaj rugandu-i sa-mi anuleze comanda. Nici pana acum n-am primit raspuns la mesaj si coletul este deja in drum spre depozitul firmei din judetul meu. Pretul nu este mare, n-am fost nici eu atent dar nici ei n-au putut anula comanda, as fi plasat alta. Am primit mesajul de la firma de curierat, am intrat si am vrut sa refuz coletul direct de pe link, dar nu puteam alege optiunea de refuz colet. Cand ma suna curierul, sa-i spun ca il refuz? Ce mi-ati recomanda sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii, pentru orice produs comandat online, ai dreptul de refuz (fara nici o explicatie) in 14 zile. Deci poti sa nu-l primesti (ridici) de la curier sau sa-l returnezi intact in timp de 14 zile.
Uite legile: https://bit.ly/389od1N
https://bit.ly/35SZk7u
Daca ai platit ei sunt obligati sa-ti returneze banii in 30 zile de la primirea returului de catre magazin.

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Coletul poate fi refuzat la livrare. Nu te obligă nimeni să-l cumperi.