| ana83 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, va rog din suflet! Este cineva pe aici care s-a mutat la un alt liceu, decat cel la care a dat admitere? Vreau s-o mut pe nepoata mea la liceu intr-o alta localitate, din semestrul 2.De ce acte am nevoie pentru a face asta si cam cand ar trebui sa ii depun dosarul? Din cate stiu eu, in luna februarie incepe al II-lea semestru (sper sa ca nu gresesc) si ma gandesc ca ar cam trebui sa iau actele de la secretariat.Imi puteti da detalii despre ce trebuie sa fac si ce acte sa obtin, unde trebuie sa ma duc mai intai, la liceul ei sau la cel la care vreau sa o mut?
Va rog ajutati-ma, parintii ei sunt plecati din tara si vreau sa o mut la mine in oras.Am mai citit pe net, dar nu prea m-am lamurit.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Cred ca mai intai ar trebui sa mergeti la liceul la care vreti sa o mutati, ca sa vedeti daca mai sunt locuri, daca aproba transferuri in timpul anului etc.
Eu asa am facut. Cat despre acte, intrebati acolo, stiu ei ce sa va ceara.