| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare.Am o bratara si scrie pe ea 900, si vreau sa stiu daca este argint sau nu, dar stiu ca la argint este de obicei 925 si bratara e din italia.Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Anonim21321 a răspuns:

Poate e placata cu argint.ar trebui sa mergi la o bijuterie si sa intrebi.

| ZOON a răspuns:

Incearca sa faci cu ea o zgarietura pe perete al dar incet sa nu faca gaura pe perete ca un creion sa dai usor daca ramane o urma argintiu inchis inseamna ca e argint

| andrei_5770 a răspuns:

Incerca sa zgari un perete ne dat cu lavabila si daca scrie cu negru e argint daca ramane decat urama in tencuiala nu e