| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPUhappyam si eu o intrebare... daca am o bratara pe care scrie foarte foarte mic 925, inseamna ca este de argint? va rog foarte mult sa imi spuneti, vreau neaparat sa stiu daca e bratara de argint sau doar o tinichea de doi banihappymultumesc

Răspuns Câştigător
| adita32 a răspuns:

Da 925 atesta faptul ca e de argint

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acel numar e echivalenta argintului si vrea sa dovedeasca calitatea pe care o are.

| a1doru a răspuns:

Nu te lua dupa ce spun distinsii convivi adita32 si Misogin.simplu 925 nu iti garanteaza autenticitatea.ca sa nu mai pierd timpul, vezi linkul urmator; www.metalepretioase.ro/marcarea_metalelor_pretioase.html

| Ady21 a răspuns:

E de argint!winking