| KatyKat a întrebat:

am o intrebare legata de PC(calculator) deci la mine muzica si filmurile si video'urile se deschid prin winamp, dar eu as dori sa se deschida prin windows media player, cum sa fac ca sa se deshida prin windows media player? laughing mersi muult. funfoi.

Răspuns Câştigător
| AlabalaAnonim a răspuns:

Pai... click dreapta pe muzica/film/video - Open WIth (Deschide cu) si ar trebui sa apara WindowS MEdia PLayers... daca nu dai Browse(Cauta) si-ti va aparea o lista, daca nu-i nici acolo mai trebuie sa fie un buton tot browse sau ceva de genu (la lista undeva) dai pe ala te duci in C acolo unde-i instalat WindowsMEdiaPlayer si selectezi exe-ul

6 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Click dreapta pe fisier, open with alegi media player si selectezi "always open this type of file"

| Smile_3473 a răspuns:

Click dreapta pe o melodie/ Open with/ Choose default program.../ Selectezi Windows Media Player/ Bifezi Always use the selected program to open this cand of file/ Ok.

Gata!

| mon@29 a răspuns:

Pai dai clik dreapta pe ce vrei sa deschizi si dai ''open with.''' sau ''deschide cu'' si alegy windows media player...
fundatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstalezi winamp, si apoi intri in windows media player la tools -> options -> file types si bifezi ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fr presimmnt

| feelalive a răspuns:

Tu cand deskizi o melodie presupun ca dai dubluclik, incearca sa dai clik dreapta open with si alege programul in care vrei sa vezi/asculti