| Calvinnn10 a întrebat:

Buna
Am o intrebare pentru facebook
Am un prieten pe facebook care si-a pus poze la el pe profil sa le vad si la mine pe perete nu imi apare ce poze a pus pe facebook.
Trebuie sa intru eu la el pe profil sa ii vad pozele ca nu imi apar pe perete.
De ce? Din ce cauza?

2 răspunsuri:
| MădălinaDinu a răspuns:

Da.Trebuie să intri pe profilu lui ca să-i vezi pozele. "De ce?" Pentru că,dacă prietenul tău nu te-a etichetat în pozele lui pe profilu tău n-au cum să apară. "Din ce cauza?" Pentru că adeseaori mulți au prieteni care în realitate nu se cunosc și îi țin la cunoscuți, și nu cred că ar fi plăcut ca, de fiecare dată când cineva pune o poză, in special persoanele care nu prea te interesează, să vezi pozele lui/ei pe profilu tău....Toate astea doar dacă nu te vefereai la home-ul facebook-ului.

| Calvinnn10 explică (pentru MădălinaDinu):

Pai si eu pun poze pe facebook cu mine si apare la toata lumea care o am la prieteni nu trebuie sa-i etichetez:!
Da aceea persoana la care nu-mi apar pe perete pozele puse de el e chiar tatal meu.Si pune poze pe facebook si mie nu-mi apar pe perete ce poze a pus.Imi zice sa intru la el pe profil cautandu-l la prieteni si sa ma uit la poza.