| KingJulien a întrebat:

Buna,am o mica MARE problema, nu stiu cum sa retin fara sa invat pe derost formulele pentru at,al,ab,v,m etc pentru tetredu,cub,piramide s.a ce sa fac voi cu procedati ?crying(((

4 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Pai cumva ar trebui sa le reti happy
incearca sa gandesti si logic, adica
de exemplu la prisma triunghiulara aria totala este egala cu AL + 2*AB deoarece are 2 triunghiuri echilaterale si aria echilaterala :0
bafta sper c a te-amm ajutat

| Charleene a răspuns:

Scrie-le pe o foaie si tot asa pana le retii asa fac eu Mult Noroc happy

| Alwaysandforever a răspuns:

Ar trebui sa le scrii de mai multe ori. si crede-ma pana la urma ai sa le retii, asa am facut si eu :*. Sper ca te'am ajutat. Funda?puppy dog eyes

| helloxD a răspuns:

Sa inveti ca n-ai alta scapare! Dx