| Mihas a întrebat:

URGENT! Miercuri este examenulla mate si trebuie sa stapanesc ine materia, mai ales ca trebuie sa invat formulele, le stiu catusi de cat dar faza e ca le incurc! Imi puteti da si mie niste sfaturi? Cum sa invat usor, repede sa retin mult!
Niste trucuri ceva! Va rog!

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Fa-ti singur niste "fise de lucru". Pe o coala alba scrie toate formulele, ca sa le fixezi in minte. Pe alta scrie doar prima jumatate a formulelor si pui "=" si lasi spatiu la toate. Iar pe alta coala scrii doar raspunsurile formulelor, scrii "=" si lasi spatiu. Dupa ce ai citit de cateva ori foaia cu formulele si rezolvarile te apuci sa rezolvi singur foile, completand ce lipseste. Si la care vezi ca nu stii bine, faci din nou fisa separata pentru ele. La mine a functionat metoda big grin

| Mihas explică (pentru BaiatulAnonim):

O idee foarte buna, o voi incerca si sper sa mearga!

1 răspuns: