| moni a întrebat:

Buna am o problema cu telefonul de cand au schimbat cei de la rds frecventele, am un telefon Samsung wave y young si pana pe data de 4 aprilie mergea cu cartela de rds acuma nu mai merge numai cartela de Orange in el, eu as vrea sa folosesc rds deoarece toti din familiev avem rds. Daca introduc cartela de rds in telefon se tot inchide si deschide singur si nu am semnal la cartela da oricare din cartele rds, daca introduc cartela de orangi nu are nimic merge telefon.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi ca l-am dus telefonul la resetat si l-au resetat si mi-au zis cei la un shop Orange ca acuma ar trebui sa mearga, iar daca mai fac asa trebuie sa -l dau la resoftat, da oare daca mi-l resofteaza merge si rdsu pe el? sau dau doar bani dejaba pe resoftat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E defect telefonul. Eu am aceleasi frecvente si merge telefonul. E o idee buna sa mergi la resoftat sau sa faci singur operatiunea cu Kies.