| RobY_3853 a întrebat:

Buna
Am o probleme leata de zioa de maine adica de SARBATOAREA RUSALI.
Doresc sa schimb nsite camere la bicicleta, deorce au pana si vreau sa ma plimb cu ele.Tota lumea imi spune ca nu-i bine sa lucrezi de sarbatoare de RUSALI ca nu-i bine, dar eam zis ca schimb doar nsite camere nu lucrez etc.
Deci pana la urma ce sa fac ca mau pus pe ganduri cu problema asta.Sa schimb sa nu?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Schimba-le si faci o rugaciune in care ceri iertarenca doar nu faci munca pentru bani ci o activitate pentru relaxare. Dumnezeu nu e atat de dur, e intelegator cu noi, copiii Lui.Bafta! rate&vote

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da nu faci treaba, faci un hobby. Stai linistit ca nu patesti nimica.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Mai bine nu, este o sarbatoare la fel de mare ca si Pastele. Asa ca mai bine asteapta pana dupa Rusalii.

| OliClaudiu a răspuns:

Asta depinde de credinta ta deci daca crezi D-zeu nu le schimba stai flex daca nu schimbale eu personal n-am nicio treaba cu nicio sarbatoare si pana acum nu ma trasnit niciun fulger in cap rolling on the floor

| RobY_3853 explică:

Cum au zis cine o zis, no fac pentru bani o fac de placere pentru relaxare.

| romascanu a răspuns:

Daca esti credincios nu le schimba. Daca esti ateu atunci poti sa le schimbi.